Įvyko Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupės narių ir projektų vykdytojų informacinis renginys

Kovo 30 d. nuotoliniu būdu vyko informacinis renginys, kuriame dalyvavo pagal Vilkaviškio miesto 2016 – 2023 m. plėtros strategiją įgyvendinamų projektų vykdytojai, Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupės (toliau – VVG) nariai ir VVG valdybos nariai.
Renginio pradžioje Vilkaviškio miesto VVG pirmininkė Daiva Riklienė dalyviams pristatė neseniai parengtą Miestų VVG tinklo interaktyvų leidinį „Miestų bendruomenių projektai 2017-2021“, kuriame aprašyti ir gerieji projektų pavyzdžiai, reprezentuojantys Vilkaviškį visos šalies mastu (leidinį galite parsisiųsti iš čia: https://joom.ag/pZzI).
Toliau renginyje apie savo projektus kalbėję pranešėjai trumpai pristatė projektuose įgyvendinamas ir numatytas įgyvendinti veiklas, siekiamus projektų tikslus. Buvo kalbama ir apie problemas, su kuriomis susiduria kiekvienas projektas.
Didžiausia problema, kurią minėjo visi projektų vykdytojai, be jokios abejonės, yra pasaulinė pandemija, sustabdžiusi veiklas – tiek mentorių paieškas ir mokymus verslumo skatinimo projektuose, tiek savanorystės veiklas, tiek užimtumo veiklas senjorų socialinę atskirtį mažinančiuose projektuose.
Tiesa, renginio metu buvo ir pasidžiaugta, kad iki antrojo karantino paskelbimo projektai vyko tikrai sėkmingai – pavyzdžiui, įvairiomis veiklomis džiaugėsi Senjorų užimtumo centro dalyviai (projekto vykdytojas – asociacija „Šokantys bateliai“), itin didelio populiarumo sulaukė projektas „Savanoriauk. Atjausk. Padėk.“ (įgyvendina klubas LIONS), kur į veiklas įsitraukia įvairaus amžiaus savanoriai ir net visos šeimos.
Buvo aptartos verslumą skatinančių projektų, kuriuos įgyvendina UAB „Konsultus“, VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“, perspektyvos ir galimybės įtraukti į mentorystės veiklas daugiau vietinio verslo atstovų, kad šie pasidalintų savo patirtimi ir įkvėptų projektų dalyvius drąsiau imtis savo verslo.
Senjorų klubo „Rudenėlis“ bei Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto atstovai apgailestavo, kad turėjo sustabdyti projektų veiklas joms net neįsibėgėjus. Ypač apgailestauta dėl neįvykusios medelių sodinimo, kuris numatytas projekte „Pasauliui mes vis dar reikalingi“ (įgyvendina Vilkaviškio trečiojo amžiaus universitetas). Renginio dalyviai dalinosi viltimi, kad nepavykus įgyvendinti medelių sodinimo planų pavasarį, tai pavyks atlikti rudenį. Juolab, kad Vilkaviškio senjorai gana aktyviai skiepijasi nuo šiuo metu visą pasaulį stingdančio viruso.
Trumpai apibendrindama renginį, Vilkaviškio miesto VVG pirmininkė D. Riklienė pasidžiaugė, kad, nepaisant pandemijos sukeltų kliūčių, projektų dalyviai patiria palyginti nedaug problemų ir jau ruošiasi tolimesnėms projektų veikloms, vos bus atlaisvinti karantino gniaužtai.
Renginyje taip pat dalyvavęs VVG valdybos narys, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka pasidžiaugė projektų gausa, jų prasmingomis veiklomis, prisidedančiomis prie Vilkaviškio miesto gyventojų gerovės, palinkėjo visiems kuo greičiau sulaukti karantino pabaigos ir galimybių susitikti bei pabendrauti gyvai.
Prisidėdami prie mero žodžių, linkime visiems sveikatos, kantrybės ir primename karaliaus Saliamono žodžius: „Viskas praeina – ir tai praeis“.

Šiltų ir gražių artėjančių šv. Velykų!

Vilkaviškio miesto VVG informacija

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *