Susitikimas su projekto „Savanoriauk. Atjausk. Padėk“ atstovais

Rugpjūčio 26 d. Vilkaviškio miesto VVG atstovės susitiko su Vilkaviškio LIONS klubo įgyvendinamo projekto „Savanoriauk. Atjausk. Padėk“ atstovais. Buvo domimasi, kaip sekasi vykdyti projekto veiklas, burti savanorius, su kokiais sunkumais susiduriama, kaip dažnai socialinę atskirtį patiriantys asmenys, kurie yra projekto tikslinė grupė, kreipiasi pagalbos.

Projekto tikslas – skatinti savanorystę socialiniame sektoriuje Vilkaviškio mieste bei teikti savanorišką pagalbą namuose socialinę atskirtį patiriantiems asmenims. Kaip pasakojo projekto koordinatorė Giedrė, šiuo metu yra susibūrusi 16 savanorių komanda, kuri nuo projekto įgyvendinimo pradžios suteikė įvairią pagalbą 15-ai Vilkaviškio mieste gyvenančių senyvo amžiaus žmonių. Savanoriams tenka ir langus valyti, ir kambarius tvarkyti, ir apskalbti, ir žolę aplink žmonių namus nupjauti. Kartais prie savanorių prisijungia ir pagalbos prašiusiųjų artimieji ar netgi pačių savanorių šeimos nariai.

Kaip pastebėjo projekto koordinatorė, efektyvesniam projekto įgyvendinimui neretai koją pakiša žmonių nepasitikėjimas pačiais savanoriais – projekto dalyviams, kurių amžiaus vidurkis yra apie 80 metų, sunku patikėti, kad kažkas savanoriškai gali aukoti savo laisvalaikį ir darbus atlikti visiškai nemokamai. Dar viena kliūtis – vis dar galiojantys požiūris „Jei paprašysiu pagalbos, ką žmonės pasakys?“. Dar kiti baiminasi, kad dėl savanorių teikiamos pagalbos bus neteikiamos socialinio darbuotojo paslaugos… Projekto vykdytojai užtikrina: taip tikrai nebus.

Vilkaviškio miesto gyventojai, tarp savo artimųjų, pažįstamų turintys neįgalių, senyvo amžiaus, skurde gyvenančių bei kitą socialinę atskirtį patiriančių asmenų, kuriems patiems jau sunku atlikti buities, namų aplinkos tvarkymo darbus, arba patys norintys prisidėti prie prasmingos veiklos kviečiami susisiekti su projekto koordinatore Giedre, tel. 8-686-14062.

Projektas „Savanoriauk. Atjausk. Padėk“ vykdomas įgyvendinant Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategiją „Vilkaviškio miesto vietos plėtros strategija 2016 – 2023 metams“  ir finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų bei Vilkaviškio rajono savivaldybės lėšomis.

Vilkaviškio miesto VVG informacija

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *