Sveikiname su Tarptautine savanorystės diena!

Gruodžio 5 diena – Tarptautinė savanorystės diena. Tai puiki proga plačiau susipažinti su savanorystės veikla ir skatinti žmonių norą į tokią veiklą įsitraukti.

Projektuose, įgyvendinamuose pagal Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupės Vietos plėtros strategiją „Vilkaviškio miesto vietos plėtros strategija 2016 – 2023 metams“, taip pat siekiama į veiklas įtraukti žmones, neabejingus savanorystės idėjai. Štai Vilkaviškio LIONS klubo projekte „Savanoriauk. Atjausk. Padėk.“ šiuo metu dalyvauja 33 savanoriai. Kaip sakė projekto koordinatorė Giedrė Janušauskienė, kol nebuvo paskelbtas karantinas, projektas jau buvo beįgaunantis pagreitį: savanoriai teikė pagalbą namuose (skyrė dėmesio pasikalbėjimams, tvarkė namus, valė langus, ravėjo lysves, pjovė žolę, padėjo nuimti derlių ir t.t), o pati koordinatorė sulaukdavo vis daugiau pagalbos prašančių asmenų skambučių. G. Janušauskienė apgailestavo, jog planus dėl kitų savanorystės veiklų teko atšaukti dėl paskelbto karantino.

Savanorių pagalba džiaugiasi ir Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto vadovė Dalytė Šileikienė. Visi 23 projekto „Pasauliui mes vis dar reikalingi“ savanoriai, su kuriais sudarytos savanorystės sutartys, talkino ir savo darbu prisidėjo ruošiant ir vedant Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimo bei TAU studijų metų atidarymo šventę, dalis savanorių padėjo organizuoti edukacinę kelionę į Trakus, kuri buvo skirta projekto dalyvių pažinčiai su tautinėmis mažumomis. TAU vadovė taip pat apgailestauja, kad karantinas sustabdė visas projekto veiklas, taip pat ir savanorystę.

Savanorių veiklas teko sustabdyti ir kitų projektų vykdytojams – šokių studijai „Šokantys bateliai“ (projektai „Aktyvus ir sportuojantis Vilkaviškio senjoras“ bei „Senyvo amžiaus žmonių užimtumo didinimas“), asociacijai „Keisk požiūrį“ (projektas „Užimtumo veiklų organizavimas socialinę atskirtį patiriantiems Vilkaviškio miesto gyventojams“, VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“ (projektas „Veiklus. Verslus. Veržlus.“).

Iš tikrųjų, belieka apgailestauti, kad dėl visame pasaulyje susiklosčiusios situacijos stoja tokie prasmingi darbai. Belieka viltis, jog ši pauzė truks neilgai ir visų projektų veiklos ne tik sėkmingai atsinaujins, bet ir suburs dar didesnį savanorystės idėją puoselėjančių ir įgyvendinti siekiančių žmonių būrį.

Sveikiname visus Vilkaviškio rajono savivaldybės savanorius su Tarptautine savanorystės diena. Dėkojame visiems, kurie nėra abejingi ir įsijungia į šią neatlygintiną, neretai net nelabai pastebimą, bet labai naudingą ir prasmingą veiklą ir linkime sėkmės!

Vilkaviškio miesto VVG informacija

Palikite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *